En pengegave med betydning!
På Kvinnenes Internasjonale Bønnedag (KIB) fredag 7. mars var Cookøyene i fokus, med temaet «Jeg har skapt deg unik, du er underfullt laget» (Salme 139,4). Programmet var utarbeidet av kristne kvinner fra Cookøyene. Det ble samlet inn kr 180 000 til Wycliffe New Zealands arbeid der.
I 2024 ble Pukapuka-nytestamentet og Salmenes bok dedikert og feiret. Gaven fra KIB-dagen går nå til trykking og utgivelse av barnebibler på pukapuka. Mary og Kevin Salisbury, utsendinger for Wycliffe New Zealand, deltok i oversettelsesarbeidet og arbeider nå videre med å utvikle barnebibler. Dette blir den aller første barneboken på pukapuka, og senere vil også andre øyspråk på Cookøyene få tilsvarende utgaver.
Siden april er det blitt skrevet over 100 bibelfortellinger for barn på pukapuka. Flere er allerede publisert og testet på barn som har gitt tilbakemeldinger på lesbarhet og aldersnivå. Fortellingene er skrevet av kvinner – blant dem lærere på barne- og førskoletrinn. Ledere fra flere andre språksamfunn er også kontaktet for å starte lignende prosjekter, og på ett av språkene er tre fortellinger allerede skrevet.
I eposten fra Mary Salisbury skriver hun:
Thank you from the bottom of our hearts. This is a very generous donation (…) and we appreciate the heartfelt prayer for Pukapuka and the Cook Islands. We will use the donations for publishing costs for children’s Bibles for the Cook Islands.
Klikk her for å laste ned takkebrevet fra Mary og Kevin Salisbury, oversatt til norsk
Klikk her for å lese artikkelen om Pukapuka-nytestaments dedikering i bladet Living Word.
LW20 Pukapuka dedication feature
Foto: Forsidebildet er et utsnitt av Matteus 1 på pukapuka fra YouVersion
Foto2: Illustrasjonsbilde fra Indonesia, Marc Ewell, Wycliffe Global Alliance
